Leczenie paradontozy

Paradontoza to choroba, która dotyka tysięcy Polaków. Wiele ludzi cierpi na nią, nawet o tym nie wiedząc. Dlaczego tak się dzieje? Parodontozie towarzyszy szereg objawów o różnorodnym stopniu nasilenia. Na początku może ona przypominać inne dolegliwości, czasem błahe, z tego właśnie względu ciężko ją zdiagnozować. Aby leczenie paradontozy było skuteczne, trzeba zacząć jak najwcześniej. Wtedy nie dopuścimy do pojawienia się zmian, których odwrócenie staje się o wiele trudniejsze, a często wręcz niemożliwe.

Większość z nas doświadcza tego irracjonalnego lęku przed wizytą u stomatologa. Obawiamy się borowania, znieczulenia igłą - generalnie każdej sytuacji, która wiąże się z procesem leczenia u dentysty. Ciekawe, na ile ten strach wynika z faktycznej obawy przed bólem, a na ile jest wytworem obiegowych opinii i uprzedzeń. Możliwe, że obie te przyczyny są ze sobą ściśle związane i wynikają jedna z drugiej. Mimo to nie można się  poddawać obawom i rezygnować z leczenia zębów, a już zwłaszcza – z leczenia paradontozy. Paradontoza bowiem nie jest jak ubytek zębowy - nie dotyczy tylko jednego zęba, ale ich wszystkich. Wiążące się z nią odsłanianie szyjek zębowych, czyli obkurczanie się dziąseł, może doprowadzić do utraty całego uzębienia. To właśnie nam grozi w ostatecznym stadium choroby. Wcześniej objawia się ona w mniej drastyczny sposób: choćby odsłonięte szyjki zębowe, które możemy bez jakichkolwiek problemów zaobserwować gołym okiem, stają się bardzo wrażliwe. Ma to związek z dyskomfortem odczuwanym podczas jedzenia i picia zbyt ciepłych lub zbyt zimnych pokarów, napojów.

Leczenie paradontozy jest możliwe, a sama choroba przyzębia całkowicie wyleczalna. Jak przy każdej chorobie i dolegliwości leczenie paradontozy powinno się zacząć od profilaktyki. Im wcześniej rozpoznamy chorobę, tym łatwiejsze będzie jej wyleczenie. Leczeniu zawsze powinno towarzyszyć dokładne szczotkowanie zębów pastą poleconą przez stomatologa. Efekty leczenia paradontozy zależą głównie od tego, jak szybko choroba zostanie u nas zdiagnozowana. Warto więc pamiętać o regularnych wizytach u dentysty oraz o odpowiedniej higienie jamy ustnej, która może ograniczyć ryzyko pojawienia się paradontozy, a także znacznie osłabić jej objawy.

Jedną z głównych przyczyn paradontozy jest palenie tytoniu. 
 
Palenie tytoniu wywołuje szereg negatywnych konsekwencji, które wpływają na nasze życie osobiste oraz zawodowe. Żółte zęby, nieprzyjemny oddech, odsłonięte szyjki zębowe czy ubytki w uzębieniu, to tylko niektóre ze skutków nałogu nikotynowego.

Bez względu na to, jakie zmiany i zniszczenia wywołał nałóg nikotynowy w Twoim przypadku, odpowiednio przeprowadzone leczenie sprawi, że znów będziesz mógł się cieszyć zdrowymi, białymi zębami.

Klinika Periodent proponuje swoim Pacjentom całą gamę zabiegów z dziedziny periodentologi, implantacji, stomatologii estetycznej, endodoncji, protetyki, ortodoncji i chirurgii stomatologicznej. Zajmujemy się kompleksowym leczeniem paradontozoty, a dla palaczy oraz osób, które rzuciły palenie szczególnie zalecamy zabiegi: higienizacji, wybielania i implantacji, które pozwolą im przywrócić zdrowy uśmiech.